Gradbeništvo spada med najstarejše organizirane dejavnosti človeštva že od prazgodovine dalje. O tem pričajo mnoge monumentalne stvaritve, ki so se ohranile vse do današnjega časa. Z gotovostjo lahko trdimo, da je gradbeništvo v preteklosti bilo in bo tudi v prihodnosti eno od glavnih gonil razvoja človeške civilizacije. Postanite tudi vi del te uspešne zgodbe in sodelujte pri uresničitvi sanj o naprednih in trajnostno naravnanih gradnjah, ki bodo omogočale visoko kvaliteto bivanja in delovanja prebivalstva!
Pri študiju na visokostrokovnem študijskem programu Gradbeništvo 1. stopnje VS boste poleg temeljnih znanj pridobili veliko praktičnih izkušenj na področjih vodenja, priprave in organizacije gradbenih del, projektiranja konstrukcij, objektov in infrastrukture, sanacij objektov, gradbenega nadzora, varstva pri delu, spoznali in praktično preizkusili boste tudi širok spekter gradbenih materialov in tehnologij gradnje.
Po zaključku študija boste lahko delali in sodelovali pri vseh segmentih gradnje objektov, od izkopa gradbene jame, pa do predaje objekta v končno uporabo. Pravtako boste lahko delovali kot strokovnjak v lokalni ali državni upravi ter na drugih strokovnih delovnih mestih, povezanih z gradbeništvom. Študij nudi tudi možnost nadaljevanja izobraževanja na 2. stopnji Gradbeništva na FGPA.
Če vas zanima dinamično, kreativno in inovativno delo, se nam pridružite na študiju Gradbeništva VS na FGPA!
DIPLOMIRANI INŽENIR GRADBENIŠTVA (VS) – dipl. inž. gradb. (VS)
DIPLOMIRANA INŽENIRKA GRADBENIŠTVA (VS) – dipl. inž. gradb. (VS)
V visokošolski strokovni študijski program Gradbeništvo se lahko vpiše, kdor je opravil zaključni izpit v kateremkoli štiriletnem srednješolskem programu, poklicno maturo ali maturo.
Če bo sprejet sklep o omejitvi vpisa, bodo kandidati izbrani glede na:
Temeljni cilji visokošolskega strokovnega študijskega programa 1. stopnje Gradbeništvo so:
Študentje bodo v visokošolskem strokovnem študijskem programu 1. stopnje Gradbeništvo v okviru splošnih kompetenc pridobili predvsem:
Študij konča, kdor opravi vse s študijskim programom predpisane obveznosti in zbere najmanj 180 ECTS.
Študent lahko izbira med naslednjimi izbirnimi predmeti:
Kandidati se po Merili za prehode med študijskimi programi vpišejo :
Prehod je mogoč, v kolikor kandidat izpolnjuje naslednje pogoje:
Kandidat mora v skladu s Pravilnikom o priznavanju znanj in spretnosti v študijskih programih Univerze v Mariboru fakulteti posredovati:
Pri prehodu iz enega študijskega programa v drugega se kandidatu lahko priznajo opravljene študijske obveznosti, upoštevajoč vsebino, obseg in zahtevnost znanja novega programa ter se mu določijo nove obveznosti, ki jih mora opraviti, če želi zaključiti študij v novem študijskem programu.
S pravilnikom in učnimi načrti predmetov so za vsako učno enoto navedene oblike preverjanja in ocenjevanja študentov. Spodbujajo se načini sprotnega preverjanja in ocenjevanja znanja, s tem pa študentom omogočamo sproten nadzor nad lastnim napredkom pri študiju.
Diplomant študijskega programa za pridobitev visoke strokovne izobrazbe lahko nadaljuje z magistrskim študijem (2. stopnja) skladno s pogoji, ki jih določi visokošolski zavod, ki razpisuje podiplomski študijski program.