Imate posluh za gospodarnost? Bi želeli inženirska znanja nadgraditi s poslovno-ekonomskimi znanji? Ste iznajdljivi in inovativni?
Na študijskem programu Gospodarsko inženirstvo-smer gradbeništvo 1. stopnje boste pridobili temeljna in strokovna inženirska znanja s področja gradbeništva ter ekonomsko-poslovna znanja, ki vas bodo usposobila za uspešno poslovanje v gradbenem okolju.
Na interdisciplinarnem študijskem programu Gospodarsko inženirstvo-smer gradbeništvo 1. stopnje se boste naučili snovati pravilne inženirske rešitve in hkrati znali upoštevati načela organiziranja in gospodarnosti. Študij vključuje predavanja, veliko praktičnega dela v sklopu vaj, razne ekskurzije ter prakso v podjetju. Poglavitne vsebine so vezane na razumevanje tehničnega področja gradbeništva (cca 2/3 obsega celotnih vsebin) ter področja ekonomskih in poslovnih ved (cca 1/3 obsega celotnih vsebin). V zadnjem letniku se študij usmeri tudi v integracijska znanja iz gradbene ekonomike ter organizacije in managementa v gradbeništvu. Skozi študij se boste usposobili za vodenje gradbenih projektov vse od ideje do zgrajenega objekta.
Opomba: Študij gospodarskega inženirstva-smer gradbeništvo se na FGPA izvaja dvostopenjsko v skladu z Bolonjsko deklaracijo (ŠP Gospodarsko inženirstvo 1. stopnje se izvaja 3 leta, ŠP Gospodarsko inženirstvo 2. stopnje pa 2 leti).
DIPLOMIRANI GOSPODARSKI INŽENIR (UN) – dipl. inž. gradb. (UN)
DIPLOMIRANA GOSPODARSKA INŽENIRKA (UN) – dipl. inž. gradb. (UN)
V univerzitetni študijski program GING-smer Gradbeništvo se lahko vpiše:
Če bo sprejet sklep o omejitvi vpisa, bodo kandidati iz točk a) in c) izbrani glede na:
kandidati iz točke b) izbrani glede na:
Temeljni cilji:
Splošne kompetence:
Študij konča, kdor opravi vse s študijskim programom predpisane obveznosti in tako zbere najmanj 180 ECTS.
Študent lahko izbira med naslednjimi izbirnimi predmeti:
vsi predmeti so na voljo tukaj
Kandidati se po Merili za prehode med študijskimi programi vpišejo :
Prehod je mogoč, v kolikor kandidat izpolnjuje naslednje pogoje:
Kandidat mora v skladu s Pravilnikom o priznavanju znanj in spretnosti v študijskih programih Univerze v Mariboru fakulteti posredovati:
Pri prehodu iz enega študijskega programa v drugega se kandidatu lahko priznajo opravljene študijske obveznosti, upoštevajoč vsebino, obseg in zahtevnost znanja novega programa ter se mu določijo nove obveznosti, ki jih mora opraviti, če želi zaključiti študij v novem študijskem programu.
S pravilnikom in učnimi načrti predmetov so za vsako učno enoto navedene oblike preverjanja in ocenjevanja študentov. Spodbujajo se načini sprotnega preverjanja in ocenjevanja znanja, s tem pa študentom omogočamo sproten nadzor nad lastnim napredkom pri študiju.
Diplomant študijskega programa za pridobitev univerzitetne izobrazbe (1. stopnja) lahko nadaljuje z magistrskim študijem (2. stopnja) skladno s pogoji, ki jih določi visokošolski zavod, ki razpisuje podiplomski študijski program.