Ste ustvarjalni? Imate predstavo o tem, kako oblikovati prostore? Želite svoj čut za estetiko združiti s tehnološkim znanjem?
Na študijskem programu Arhitektura 1. stopnje boste pridobili temeljna in specifična uporabna znanja, ki vam bodo omogočila ne le načrtovanje objektov, temveč tudi načrtovanje sodobnih mest.
Na študijskem programu Arhitektura 1. stopnje se boste naučili načrtovati prostore za bivanje, delo in prosti čas. Študij vključuje predavanja rednih in gostujočih profesorjev iz prakse, veliko praktičnega dela na projektih ter številne ekskurzije. Poglavitne vsebine so vezane na arhitekturno projektiranje kot kompleksen ustvarjalen proces. Pridobili boste tudi znanje o konstrukcijah, materialih in tehničnih principih gradnje. Poznavanje arhitekturne zgodovine in teorije vam bo služilo kot vir navdiha. Raznolike predstavitvene metode pa vam bodo pomagale, da boste svoje ideje prenesli na ‘papir’ in v realnost.
Opomba: Študij arhitekture na FGPA se izvaja dvostopenjsko v skladu z Bolonjsko deklaracijo (ŠP Arhitektura 1. stopnje se izvaja 3 leta, ŠP Arhitektura 2. stopnje pa 2 leti).
DIPLOMIRANI INŽENIR ARHITEKTURE (UN) – dipl. inž. arh. (UN)
DIPLOMIRANA INŽENIRKA ARHITEKTURE (UN) – dipl. inž. arh. (UN)
V univerzitetni študijski program Arhitektura se lahko vpiše:
Če bo sprejet sklep o omejitvi vpisa, bodo kandidati iz točk a) in c) izbrani glede na:
kandidati iz točke b) izbrani glede na:
Temeljni cilji študijskega programa arhitekture prve stopnje vključujejo:
Pridobili in obvladali bodo zlasti znanja s področja:
Študij konča, kdor opravi vse s študijskim programom predpisane obveznosti in tako zbere najmanj 180 ECTS.
Študent lahko izbira med naslednjimi izbirnimi predmeti:
Kandidati se po Merili za prehode med študijskimi programi vpišejo :
Prehod je mogoč, v kolikor kandidat izpolnjuje naslednje pogoje:
Kandidat mora v skladu s Pravilnikom o priznavanju znanj in spretnosti v študijskih programih Univerze v Mariboru fakulteti posredovati:
Pri prehodu iz enega študijskega programa v drugega se kandidatu lahko priznajo opravljene študijske obveznosti, upoštevajoč vsebino, obseg in zahtevnost znanja novega programa ter se mu določijo nove obveznosti, ki jih mora opraviti, če želi zaključiti študij v novem študijskem programu.
S pravilnikom in učnimi načrti predmetov so za vsako učno enoto navedene oblike preverjanja in ocenjevanja študentov. Spodbujajo se načini sprotnega preverjanja in ocenjevanja znanja, s tem pa študentom omogočamo sproten nadzor nad lastnim napredkom pri študiju.
Diplomant študijskega programa za pridobitev univerzitetne izobrazbe (1. stopnja) lahko nadaljuje z magistrskim študijem (2. stopnja) skladno s pogoji, ki jih določi visokošolski zavod, ki razpisuje podiplomski študijski program.