Že od nekdaj so me navdihovali gradbeni presežki – od egipčanskih piramid in rimskih gradbenih dosežkov do sodobnih gradbenih čudes (Burj Khalifa, Stonecutter Bridge ...). Vpisu na študij gradbeništva je botrovala želja po znanju in spoznavanju panoge, ki omogoča takšne dosežke.
Kmalu po vpisu na fakulteto sem spoznal, da gre za resno delo. Sprva sem se počutil nekoliko zmedeno in negotovo, saj je med srednjo šolo in študijem velik preskok in gre za pomemben mejnik v življenju. Dokaj hitro sem spoznal, da nisem sam. Začel sem spoznavati sošolce in v nekaterih primerih tudi prijatelje za celo življenje, s katerimi sem delil skupne interese. Prav tako sem spoznal, da je FGPA pravzaprav ena velika družina. Če se ti med študijem zatakne ali potrebuješ nasvet, se zmeraj lahko obrneš na profesorje, asistente ali tutorje, ki so pripravljeni pomagati in te pravilno usmeriti.
Velika fleksibilnost študija mi je omogočila, da sem si lahko sam organiziral čas za učenje, ki smo ga običajno s sošolci preživeli v UKM ali ob kavici pred knjižnico, kjer smo »obnavljali« znanje.
Študij omogoča veliko obštudijskih dejavnosti, ki dodatno povezujejo. Navdušilo me je tekmovanje AJKTM (izdelava mostov iz špagetov), kjer smo nastopili dvakrat in enkrat dosegli 3. mesto. Zadnje leto študija pa sem prevzel organizacijo celotnega tekmovanja. S tem sem pridobil dodatne izkušnje, ki mi pridejo prav na trenutnem delovnem mestu. Ugibate lahko, katera jed je bila tisto leto največkrat na meniju.
Ob velikem naboru predmetov sem pridobil pregled nad različnimi področji dela. Hitro sem ugotovil, da me navdušujeta dve zadevi: mostovi in računalniške tehnologije. Tako sem pričel usmerjati energijo v pridobivanje potrebnih znanj in izkušenj. Sicer moje prvo gradbeniško študentsko delo v vlogi projektanta ni bilo s področja mostov, mi je pa s sočasnim študijem dalo veliko novega znanja, izkušenj in pogled v realno delo. Svoje zaključno delo sem nato usmeril na področje vizualnega programiranja montažnih mostov. Ob podpori mentorja sem po opravljenem zaključnem delu dobil priložnost za zaposlitev v podjetju Allplan Infrastructure Gmbh, ki se ukvarja z razvojem programske opreme Allplan Bridge, namenjene modeliranju in analiziranju mostov. Razvoj tovrstne programske opreme je zelo pogojen s teoretičnim predznanjem, zato sem hvaležen profesorjem, ki so nam to znanje predali.
Trenutno opravljam delo na področju produktnega managmenta in svetovalnega inženiringa na projektih mostov in z veseljem lahko rečem, da sem postal del sistema, ki omogoča gradbene presežke po vsem svetu.